gtGT100GT10fOUrbbbqweqwefOUrluckfIVluckfOUrxesbtRibqwefIVfooTOwGT10fOUrceebatRica
 

Prodaná .eu doména za 500.000 Kč - gratulujeme!

(středa 26. listopadu 2008)
 

Jaká je hodnota .eu domén? Mnoho držitelů domén žije v domnění, že jejich .eu doména má obrovskou hodnotu a snaží se je nabízet za milionové částky.
 
Opak je bohužel pravdou. Důvodem pro jejich aktuálně nízkou cenu je fakt, že pouhých 16% jich drží legitimní uživatelé - majitelé firem, vlastních jmen a příjmení, prodejci nebo distributoři produktů stejného jména. Zbylých 84% drží spekulanti, kteří využili nedokonalosti "Sunrise & Landrush period", ve kterých měly subjekty registrující domény omezený počet legitimních požadavků do registru. Bohužel EURID nevyřešil problém (o kterém se vědělo) s desítkami a stovkami subjektů vlastněných jednou společností, nacházející se na jediné adrese, které jí umožnily vysílat mnohokrát více požadavků na registraci lukrativních domén než ostatním poctivým registrátorům.
Dalším problémem bylo částečně také umožnění přednostních registrací na základě oprávnění držení ochranných známek či jmen v jiných TLD a následné vleklé soudní spory při stížnostech ostatních potenciálních zájemců o registraci domén s koncovkou .eu.
Díky těmto vlivům se pouze velmi málo společností (např. SONY - Sony.eu) odhodlalo k celosvětovému doménovému rebrandingu a celkově se business i přes masivní kampaně na této koncovce rozvíjí velmi pomalu.
 
Jaký je poslední prodej .eu domény, který stojí za zmínku? Je to Internet.eu. Její prodejní cena byla přes 500.000 Kč ($26,250 USD) a řadí se tím mezi TOP 10 veřejně oznámených prodejů .eu domén všech dob.
Jsme si jisti tím, že prodávající domény Internet.eu očekával daleko vyšší zhodnocení své investice a chtěl prodávat za nepoměrně vyšší částku. V porovnání s úspěchy .eu domén doposud je to ovšem důvod k oslavě! Gratulujeme!
 
Úspěch při prodeji domén Vám za tým Cenik.cz přeje,
Jan Starčevič

Poslední přidané domény

nosrousku.cz Nabídněte
teampartner.cz 100 000
ruzepraha.cz Nabídněte
aaapujcka.cz 39 000
repro.cz 39 000
mobiloobchod.cz 30 000
signore.cz Nabídněte
gentland.com Nabídněte
gentland.cz Nabídněte
praha-prosek.cz Nabídněte

Kontaktujte nás

 
 
Cenik.cz - Vaše domény na prodej