cfIVbtRiqwefOUrfOUrfafIVoogtGT100fOUrcfOUrxesaaooaaqwefOUrbGT10gtGT100fOUrxesdfOUrxesd
 

Registrace doménového jména

(pátek 22. července 2011)
 

Mezi jedno za základních pravidel registrace domén patří nezadávání domén, které si zrovna chcete registrovat, do prohlížeče, abyste se podívali, jestli je volná. Vaše zvědavost může způsobit, že si dříve volnou doménu někdo zaregistruje dříve než vy. Vysvětlení těchto principů je sice jednoduché, ale pro tento článek berte jako fakt to, že i o pouhém vyťukání neexistující domény do adresního řádku se někdo zákonitě snadno dozví. Ke zjišťování dostupnosti domén slouží v nejlepším případě centrální (oficiální) doménový registr.

Totéž mnohem důrazněji platí pro kontrolu dostupnosti domén a jejich registraci. V doménách s koncovkou .cz a .sk to není zatím tak divoké, ale například ve velmi konkurenční koncovce .com stačí jediné hledání u bezskrupulózního registrátora (a toho nepoznáte), aby si doménu ihned zaregistroval někdo jiný či Vám ji tento registrátor ihned nabídl k prodeji za vysokou částku. Nikdy tedy nekontrolujte domény nazdařbůh, vždy mějte připravenou platební kartu, PayPal či kredit u Vašeho prověřeného registrátora a pokud je doménové jméno volné, okamžitě jej zaregistrujte neboť o pár minut později již třeba nebude.

Nevybírejte si registrátora pouze podle ceny, ale i podle historie, reputace a přidaných služeb (například kvalitní podpora, správa DNS záznamů, zabezpečení jména před krádeží atd.). V některých případech je dobré zohlednit také jurisdikci, pod kterou registrátor spadá, což oceníte při případných obchodních sporech, a podívat se na další oblasti, v nichž registrátor či jeho mateřská společnost podnikají.

Pokud by Váš projekt měl konkurovat dalším aktivitám společnosti registrátora, vyberte si raději jiného.

Dalšími faktory jsou také varianty registrovaného názvu, je vhodné registrovat si např. variantu 2-slovné domény s pomlčkou i bez, přičemž primární doménou bude bezpomlčková varianta. Zamezíte tak spekulantům a případnému parazitování na Vašem projektu.

Obraťte se na nás pokud si nebudete 100% jistí s žádostí o konzultaci a my zajistíme, že Vaše aktivity na Internetu budou vždy bezpečné a profesionální již od začátku.

Pro české domény doporučujeme akreditovaného registrátora domén Tele3.

Poslední přidané domény

usporne-led-osvetleni.cz Nabídněte
ubytovani-hotely.com 50 000
britka.cz 100 000
lolita.cz 29 000
pronajemmikrobusu.cz 22 000
zivaky.cz Nabídněte
setlux.cz Nabídněte
zelena-praha.cz Nabídněte
vsechnaremesla.cz 10 000
coocky.cz 8 000

Kontaktujte nás

 
 
Cenik.cz - Vaše domény na prodej