cfIVbtRiqwefOUrfOUrfafIVoogtGT100fOUrcfOUrxesaaooaaqwefOUrbGT10gtGT100fOUrxesdfOUrxesd
 

Jak psát doménové jméno?

(středa 2. února 2011)
 

Viděl jsem mnoho způsobů psaní doménového jména; všechno malými písmeny (domenovejmeno.cz), všechno velkými (DOMENOVEJMENO.CZ), ale za zdaleka nejlépe čitelný a zapamatovatelný způsob považuju kapitalizovat první písmena slov a vše ostatní napsat malými písmeny:

DomenoveJmeno.cz

Než na nové doméně spustíte jakoukoliv prezentaci, rozhodněte se, jestli budete používat verzi s „www“ nebo bez „www“. Subdoména „www“ je z technického hlediska zbytečný anachronismus, ovšem z marketingového se stihla zabydlet a slouží jako mentální spínač, který upozorňuje: „Toto je adresa na internetu.“

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, je důležité, abyste druhou variantu na tu preferovanou přesměrovali. Je obrovská chyba, když je na obou variantách jiný obsah, nebo když jedna nefunguje. Častěji se to stává té bez „www“ a v době psaní jako příklady můžou posloužit firemní prezentace 1CSC.cz, která ukazuje testovací stránku serveru.

Lidé budou do prohlížečů zadávat obě varianty, s „www“ i bez něj. Nastavíte-li je chybně a jedna nebude fungovat, trestáte ty, kteří jsou pro vás nejcennější – návštěvníky hledající přímo vaše stránky.

Další otázkou při psaní zůstává – psát čisté doménové jméno, nebo mu přidat „www“? Odpověď závisí na kontextu a účelu použití. Každé doménové jméno je totiž zároveň značka i adresa. Chcete-li zdůraznit značku, napište čisté jméno. Chcete-li zdůraznit adresu, uveďte i spínač „www“. Rozhodnutí se tedy bude lišit podle typu média (vizitky, plakáty, billboardy, reklama v rádiu či v televizi) a podle cílové skupiny, kterou chcete oslovit.

Mějte také na paměti, že existuje určité obecné povědomí o doménových koncovkách. Používáte-li jméno s koncovkou .cz (v ČR) nebo .sk (v SR), můžete vzít při rozhodování o psaní „www“ v potaz i estetické, grafické a typografické důvody. Má-li však vaše jméno jakoukoliv jinou, exotičtější a méně známou koncovku, měli byste „www“ uvést naopak vždy.

Poslední přidané domény

usporne-led-osvetleni.cz Nabídněte
ubytovani-hotely.com 50 000
britka.cz 100 000
lolita.cz 29 000
pronajemmikrobusu.cz 22 000
zivaky.cz Nabídněte
setlux.cz Nabídněte
zelena-praha.cz Nabídněte
vsechnaremesla.cz 10 000
coocky.cz 8 000

Kontaktujte nás

 
 
Cenik.cz - Vaše domény na prodej